Most kell Visegrádra menni!
5+ hasznos tipp egy Visegrádi kiránduláshoz a tapasztalataimból leszűrve!
Egy rövid kirándulásnak indultunk neki, és a lehető legjobb döntés volt, hogy mi október 23-án, az egyik nemzeti ünnepnapunkon a Fellegvárhoz látogattunk.
(Fotó: Csodás Magyarország)
Ugyanis a magyar nemzeti ünnepeken a várlátogatás ingyenes, így március 15-én vasárnap is!
Újpestről kezdtük az utat, meglepően olcsón 7-800Ft körül mozog a buszjegy, ami egészen a várhoz felvisz. Ez nagyon jól hangzott, de nem számoltunk azzal, hogy a fél Budapest az utakon lesz, és olyan dugóba keveredünk, hogy egy órával vagy másféllel később érünk oda. Végül belegondoltunk, hogyha menetrend szerint értünk volna Visegrádra (mármint a központba) egy olyan busszal, ami nem visz fel a várhoz hanem sétálni kell, akkor, amire kimászunk az egy örökkévalóság és még több idő elment volna, mint így, hogy dugóban ültünk.
A várhoz érve éttermek, ajándékboltok fogadtak. Ha az időtök engedi a kalandparkot is érdemes megnézni, ami csak pár méterre van onnan. A vár udvarába érve, megpillantottuk a jegy pénztárat és a táblát, hogy a mai napon a várlátogatás INGYENES. Azt a mindenit, de jókor keveredtünk ide. Igazi indián nyár volt, a kertben sétálni és nézni a Duna kanyart már önmagában csodás volt. Ahogy mendegéltünk a vár körül megláttam egy külföldi családot és irigy lettem. Azon gondolkodtam, nekem ez hogy hogy nem jutott eszembe? Talán olaszok lehettek, a napsütésben egy nagy faasztalnál együtt 2 család a gyerekek játszottak körülöttük, ők meg a piros kockás terítőt körbeülve falatoztak, különböző sajtokat, hidegtálat és közben vörösbor hömpölygött a poharukban. Egyet sóhajtottam, de lennék most a helyükben s mentünk tovább.
Ami nekem megtetszett a várban, hogy megpróbálták élethűen ábrázolni az ott élők mindennapjait, a szokásaikat, a stílusokat, miket ettek-ittak, hogyan öltözködtek. Teljesen bele tudja élni magát az ember a reneszánszba.
A városba már nem buszoztunk, inkább lesétáltunk. Belegondoltunk, hogy ott mentek fel-le az emberek nap mint nap, tutira nem voltak elhízva. Ahogy a városba értünk „csak egy sörre na” beültünk egy nagyon hangulatos kis helyre, persze ment a sürgés forgás, de éppen le tudtunk ülni, itt különféle bajor söröket kínált. Utána mentünk is tovább, mert a királyi palotát csak nem hagyjuk ki, ha már itt vagyunk. Lám lám, az is INGYENES volt egész nap. Itt ténylegesen betekinthettünk a királyok mindennapjaiba, láttuk az udvart, az istállót, a konyhát még a hálószobájukba is bemehettünk. Amin én különösen meglepődtem, az a fürdőszoba volt, ugyanis már Mátyás királyék is használtak kádat, és gőzfürdőztek, szaunáztak, amikor kedvük tartották. Elég vagány.
Közben már eléggé megéheztünk, elindultunk valami jó kis étterem felé, 3 helyre mentünk be, végül azt választottuk, ahol a legkevesebben voltak, már mindegy volt, hogy mit eszünk, csak valami legyen. Rengeteg ember volt mindegyik helyen, a pincérek csak rohangáltak jobbra-balra, szerintem ők is megérezték ezt az ingyenes látogatást. Hazafelé nem értük el a buszt, de hallottuk a vonatkürtöt vacsora közben. Ó szóval itt vonat is van? Van ám, a túloldalon. Szóval átmentünk komppal Nagymarosra, onnan vonatoztunk a Nyugatiba. Drágább volt, de még mennyire megérte vonatozni! A vonatból néztük a kilométeres dugót az utakon, lehetséges, hogy Szentendréig álltak a kocsik, olyan 2 órával később értünk volna haza, de jól döntöttünk a vonat mellett.
Összegezve, ha Visegrádra látogatnál
- Kutakodj az aktuális árkedvezményekről.
- Tervezd meg az utat, busszal vagy vonattal, ne feledd, a busz felvisz a várba, de abból se mindegyik!
- Változatos programot válasszatok kalandpark, lovagi játék és hasonlók.
- Vigyél falatozni valót, egy kis piknik biztosan tetszeni fog.
- Ha vacsorázni vagy ebédelni szeretnél érdemes asztalt foglalni előtte.
- Hazafelé érdemes számolni a nagy forgalommal.
Mi kihagytuk a lovagi játékot, amiről itt egy kis ízelítő videó:
Illetve a kalandparkot is, viszont egy következő látogatás alkalmával mindenképpen megnézzük ezeket.